fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr T. Teluk o rezolucji Parlamentu Europejskiego dot. „łamania unijnych wartości przez Polskę”: Wygłaszane tam farmazony przekraczają wszelkie granice

Tego typu wezwanie ma charakter polityczny. Przecież wiadomo, że w dużych miastach w Polsce, samorządach przeważają zwolennicy Koalicji Obywatelskiej, stąd Unia Europejska chce, aby pieniądze trafiały bezpośrednio do nich. Wie o tym każde dziecko w UE. Powoływanie się na jakieś wyższe wartości w tego typu rezolucji, która ma charakter czysto polityczny, jest zasłoną dymną. Przecież Unia Europejska nie reprezentuje żadnych wartości. LGBT, aborcja, naginanie prawa do celów politycznych to antywartości. Z coraz większym zażenowaniem wsłuchuje się w unijne głosy, które powołują się na wyższe cele, wzniosłe wartości, a zaprzeczają im swoimi działaniami (…). Wygłaszane tam farmazony przekraczają wszelkie granice – mówił dr Tomasz Teluk, politolog, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W Brukseli odbył się dwudniowy szczyt Rady Europejskiej.

Europejscy politycy dyskutowali m.in. o energetyce, pandemii, presji migracyjnej i praworządności. Dr Tomasz Teluk dokonał podsumowania zakończonego szczytu Rady Europejskiej.

– Wnioski są takie, że Polska ma poparcie niektórych krajów UE, jeśli chodzi o reformy wymiaru sprawiedliwości oraz o to, w jaki sposób prowadzona jest polityka wewnętrzna naszego kraju. Być może nie będzie się dało tak szantażować Polski, jak chciałaby przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, oraz centrowo-liberalni europosłowie, którzy chcieliby wspomóc polską opozycję – oznajmił gość Radia Maryja.

– Wszystkie działania instytucji europejskich związane są tylko i wyłącznie z dążeniem do osłabienia rządu Zjednoczonej Prawicy oraz przywróceniem opozycji do władzy, bo da się nią łatwo sterować, jest uległa i będzie działała w interesie Niemiec. Wszystkie nagonki na Polskę mają charakter polityczny – dodał.

Parlament Europejski wezwał – w reakcji na orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego dot. wyższości prawa krajowego nad unijnym – w ostatniej rewolucji do ochrony Polaków, obywateli innych krajów członkowskich oraz całej Unii Europejskiej.

– To kuriozalna rezolucja. Warto przypomnieć, że PE może jedynie przyjmować rezolucje, które ani nie są wiążące, ani nie są żadnym prawem, a stanowią jedynie opinię europosłów. Forma i treść rezolucji są kuriozalne, no bo jak Trybunał Konstytucyjny może nie mieć uprawnień i mocy prawnej, skoro jest najwyższą władzą prawodawczą w Polsce. Dalsza część tej podejrzanej opinii także wynika z jakiegoś dziwnego rozumienia roli UE w porządku prawnym. Pani Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że Polacy powierzyli UE ochronę, dlatego ona powinna ich chronić przed zakusami rządu (…). To nie UE Polacy powierzyli swoją suwerenność, tylko rządowi RP, który został wybrany w demokratycznych wyborach – powiedział dr Tomasz Teluk.

Parlament Europejski wezwał w swojej rezolucji także do tego, aby Unia Europejska nie wypłacała funduszy rządom, które podważają „unijne wartości”.

– Tego typu wezwanie ma charakter polityczny. Przecież wiadomo, że w dużych miastach w Polsce, samorządach przeważają zwolennicy Koalicji Obywatelskiej, stąd Unia Europejska chce, aby pieniądze trafiały bezpośrednio do nich. Wie o tym każde dziecko w UE. Powoływanie się na jakieś wyższe wartości w tego typu rezolucji, która ma charakter czysto polityczny, jest zasłoną dymną. Przecież Unia Europejska nie reprezentuje żadnych wartości. LGBT, aborcja, naginanie prawa do celów politycznych to antywartości. Z coraz większym zażenowaniem wsłuchuje się w unijne głosy, które powołują się na wyższe cele, wzniosłe wartości, a zaprzeczają im swoimi działaniami – mówił politolog.

– Wygłaszane tam farmazony przekraczają wszelkie granice. Guy Verhofstadt określa polski rząd mianem targowiczan, który doprowadza do rozbiorów Polski. To kompletna kpina z historii i ignorancja historyczna – podsumował dr Tomasz Teluk.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Tomasza Teluka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl