Trwa posiedzenie Komisji Obrony Narodowej

Na trwającym właśnie posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej przedstawi informację na temat realizacji głównych programów modernizacji technicznej sił zbrojnych w 2016 r. Wnioskowali o to posłowie Platformy Obywatelskiej.

Chodzi w szczególności o zakres systemu obrony powietrznej i programu pozyskania śmigłowców wsparcia bojowego – wyjaśnił Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

– Pan minister Kownacki z szefem Inspektoratu Uzbrojenia będzie udzielał informacji, będzie odpowiadał na pytania posłów. Oczekujemy tego z zainteresowaniem, ponieważ przez wiele lat nic się nie działo, a w tej chwili trwają bardzo intensywne negocjacje i rozmowy z potencjalnymi dostawcami. W tym roku, po raz pierwszy od wielu lat, Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowanie przyspieszyło. Już widać efekty dotyczące zamówień tych najbardziej skomplikowanych i najdroższych zamówień. Posłowie zostaną z tym zapoznani – tłumaczył Michał Jach.

Posłowie chcą się dowiedzieć, w którym kierunku MON poprowadzi największe i najdroższe zakupy dla Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl