fot. PAP

Ostatnie w tym roku posiedzenie Senatu

W trakcie trzydniowych obrad senatorowie wysłuchają m.in. informacji resortu zdrowia na temat sytuacji w systemie ochrony zdrowia oraz planowanych działań.

Niestety na posiedzeniu nie będzie obecny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Resort zdrowia będzie reprezentował wiceminister Sławomir Neumann. Oburzenia sprawą nie kryją senatorowie opozycji, którzy wnioskowali o przeniesienie tego punktu obrad na przyszłe posiedzenie senatu. Wniosek został jednak odrzucony.

-Pan minister sam powinien odpowiadać na nasze wątpliwości i pytania, a byłoby najlepiej, gdyby Wysoka Izba wysłuchała z ust pana ministra jego zamierzeń, planów i opinii na temat tego, jak wygląda w jego oczach sytuacja w polskiej Służbie Zdrowia. – mówi wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski.

Obecność ministra zdrowia na tak ważnym posiedzeniu jest konieczna akcentował senator Bogdan Pęk, który domagał się wezwania szefa resortu zdrowia:

– Chodzi o to, by senat zwrócił się do pana ministra, by osobiście zechciał udzielać tej informacji. Na uzasadnienie tego wniosku podaję, że pan minister jest finansistą, człowiekiem nowym w resorcie, słabo zna zagadnienia medyczne, o które nam najbardziej chodzi. Chyba, że uważacie, że jest komisarzem pana ministra, wtedy byłby odpowiedniejszą osobą – dodaje Bogdan Pęk.

 

Wypowiedź Stanisława Karczewskiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź Bogdana Pęka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj