fot. PAP

Senat o sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie

Senatorowie wysłuchają dziś informacji na temat sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie. Na rozpoczynającym się posiedzeniu senatu informację w tej sprawie przedstawi wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Wczoraj przedstawiciele MSZ, MON i BBN zapewniali podczas senackiej komisji obrony, że nie istnieje zagrożenie dla Polski w związku z tzw. kryzysem krymskim.

Senator Jan Maria Jackowski, członek komisji spraw zagranicznych, zapowiedział, że dziś będzie pytał wiceszefową MSZ o porozumienie z 21 lutego podpisane przez byłego prezydenta Ukrainy i trzech ministrów państw UE.

– Porozumienie podpisane przez ministra Sikorskiego, było nieadekwatne do istniejącej wówczas sytuacji na Ukrainie. Obecnie to porozumienie, które jest pretekstem propagandowym dla Federacji Rosyjskiej oraz Janukowycza, stanowi obciążenie tej sytuacji, która obecnie zaistniała i służy propagandowemu działaniu socjotechnicznemu, mającemu na celu dezinformację europejskiej i światowej opinii publicznej – powiedział Jan Maria Jackowski.

Dziś po południu, na dodatkowym posiedzeniu poświęconym sytuacji na Ukrainie zbierze się Sejm. Podczas obrad, które zaplanowano od godz. 17 do godz. 20 informację przedstawi premier Donald Tusk. Zaplanowano także czas na wystąpienia klubowe.

Podczas obrad przyjęta ma zostać uchwała ws. solidarności z Ukrainą.

RIRM

drukuj