Trwa manifestacja w obronie zatrzymanych w PKW

W Warszawie przed sądem dla Warszawy Śródmieścia w którym są kontynuowane procesy osób zatrzymanych w Sali konferencyjnej PKW trwa manifestacja.

– Główny powód tej manifestacji to solidarność z zatrzymanymi w PKW, z tymi którzy siedzą tam w Sali konferencyjnej. Wyrażali oni protest przeciwko fałszowaniu wyborów. Druga rzecz, to jest oczywiście sama treść tego, że sprzeciwiamy się sfałszowaniu wyborów do samorządu wszystkich szczebli. Uważamy, że zwłaszcza wybory do sejmików wojewódzkich nie mogą być żadną miarą zaakceptowane i uznane za demokratyczne z szeregu powodów. Po pierwsze, system informatyczny, w którym każdy może wprowadzić dowolne dane, po drugie, mnóstwo głosów nieważnych, po trzecie, mnóstwo sygnałów i dowodów na to, że znikają głosy z poszczególnych komisji wyborczych, mnóstwo protestów wyborczych – powiedział Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

W czwartek przed siedzibą komisji protestowało kilkaset osób przeciwko fałszowaniu wyborów. Domagano się dymisji członków PKW, przeprowadzenia nowych wyborów oraz zmiany ordynacji wyborczej.

Kilkanaście osób weszło do siedziby PKW. Policja zatrzymała 12 osób. Wśród nich m.in. dziennikarza i fotoreportera. Usłyszeli zarzut „naruszenia miru domowego”.

Zamieszanie wokół okupacji PKW odwraca uwagę od nieprawidłowości związanych z wyborami samorządowymi. Zwrócił na to uwagę w „Polskim Punkcie Widzenia” w TV Trwam, publicysta Stanisław Michalkiewicz.

Nie chcą nas konfundować takimi opisami bałaganu, bo my sami, bez tego wiemy, że jest bałagan. W związku z tym eksponowanie tego, że do PKW wtargnęli jacyś demonstranci, może być dodatkowym argumentem służącym temu, że w Polsce „faszyzm podnosi głowę” i tym bardziej trzeba tutaj zrobić porządek; i myślę, że zostanie zrobiony. Przygotowania logistyczne do tego są bardzo zaawansowane, w związku z tym będziemy mieli dużo niespodzianek – zaznaczył Stanisław Michalkiewicz.

Okupację PKW stanowczo potępiły PiS oraz SLD. Protesty przeciwko nieprawidłowościom w PKW oraz podczas głosowania planowane są w wielu miejscach w Polsce.

Oficjalne wyniki wyborów do sejmików wyborczych poznamy najwcześniej dziś popołudniu.

RIRM

drukuj