fot. twitter.com

Trwa liberalno-lewicowa nagonka na Kościół katolicki 

Trwa nagonka na Kościół katolicki. Środowiska liberalno-lewicowe chcą wyrzucić lekcję religii ze szkół. Są już pierwsze efekty antykościelnej nagonki.

W Starogardzie Gdańskim sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II. Policja poszukuje sprawców.


Otwartą walkę z Kościołem zapowiedziały środowiska liberalno-lewicowe. 

– Polsce bardzo potrzeba rozdziału Kościoła od państwa, świeckości, uporządkowania relacji, które ewidentnie zostały zakłócone – mówiła Barbara Nowacka, lider Inicjatywy Polskiej. 

Pierwszym etapem tej walki ma być wyrugowanie lekcji religii ze szkół. Szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka mówi wprost: „lepiej byłoby, również dla religii, gdyby jej w szkołach nie było”. Lewica próbuje wmówić opinii publicznej, że katecheci mają w szkołach specjalne warunki.

„Lekcja religii w polskiej szkole odbywa się na mocy przepisów konstytucji, konkordatu oraz Ustawy o systemie oświaty. Nauczyciele religii są pracownikami szkoły, członkami rady pedagogicznej i podlegają takim samym rygorom, co inni nauczyciele. Zatrudnia ich dyrektor szkoły” – odpowiedział na zarzuty środowisk lewicowych ks. prof. Piotr Tomasik, koordynator Biura Programowania Katechezy przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. [czytaj więcej]

Potwierdzają to także dyrektorzy placówek oświatowych.  

– Każda osoba, która pracuje w szkole i jest pracownikiem pedagogicznym jest zatrudniana na podstawie Karty Nauczyciela. Tak samo i katecheci – zaznaczyła mgr Sylwia Majewska, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie. 

Pozostawienie religii w szkołach jest bardzo ważne dla wielu rodziców. 

– Zostawienie dziecka bez tej nauki to jest takim trochę wpychaniem nieumiejącego pływać do 5-metrowego basenu albo nalewaniem benzyny do diesla – wskazała Urszula Zalejska-Smoleń, mama 9-letniego ucznia. 

I nie jest to odosobnione zdanie, a potwierdzają to wyniki badań – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Około 87 proc. rodziców chce, aby ich dzieci uczestniczyły w lekcjach religii. I rodzice mają do tego konstytucyjne prawo – mówił rzecznik KEP.

Zarzut, że nauka religii w szkołach jest niezgodna z konstytucją to kompletna bzdura.

– Jest wyraźny przepis w konstytucji, który stanowi, że religia może być przedmiotem nauczania w szkołach. Oczywiście dotyczy to tylko Kościoła i związków wyznaniowych, które mają uregulowany stan prawny. Jest warunek, że musi to być z poszanowaniem wolności sumienia i wyznania innych osób. Konstytucja nie pozostawia tutaj żadnych złudzeń – powiedział prof. Jakub Stelina z Uniwersytetu Gdańskiego.

O co więc tak naprawdę chodzi środowiskom liberalno-lewicowym? Odpowiedź jest bardzo prosta: to próba osłabienia Kościoła i wywołania wojny ideologicznej – dodaje profesor.

– Zaczyna się od religii, od symboli religijnych w przestrzeni publicznej, a kończy się na tym, że po prostu religia jest spychana do zacisza domowego – mówił prof. Jakub Stelina.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl