fot. PAP/Leszek Szymański

B. Mazurek: Platforma Obywatelska w oparach absurdu nie ma sobie równych w Europie i na świecie

Wicemarszałek Sejmu i rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek oceniła we wpisie na Twitterze, że Platforma Obywatelska „w oparach absurdu” nie ma sobie równych w Europie i na świecie.

Beata Mazurek odniosła się w ten sposób do krytyki środowego spotkania w Warszawie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Matteo Salvinim – szefem włoskiej prawicowej Ligi, wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych Republiki Włoskiej.

„Mało jest zdjęć Salviniego z politykami innych państw – Francji, Wielkiej Brytanii czy Izraela? Czy te spotkania komentowane są przez opozycję tak haniebnie jak spotkanie Kaczyński – Salvini?” – zapytała na Twitterze Mazurek.

„To jest poziom PO, która w oparach absurdu nie tylko w Europie, ale i na świecie nie ma sobie równych” – oceniła rzecznik PiS.

Salvini powiedział po środowej rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie, że politycy rozpoczęli wymianę poglądów na temat przyszłej współpracy w nowym Parlamencie Europejskim. Salvini przebywał w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Swoje spotkanie z Kaczyńskim włoski wicepremier określił jako „długie, pozytywne i konkretne”.

PAP/RIRM

drukuj