fot. twitter.com

Województwo Lubelskie z rządowym wsparciem

Przedstawiciele 48 samorządów z województwa lubelskiego otrzymali promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Środki zostaną przeznaczone m.in. na likwidację osuwisk i ochronę wąwozów lessowych. W uroczystości przekazania promes uczestniczyli: wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. 

Beata Mazurek zwróciła uwagę, że jest to największe wsparcie w historii. Polityk podkreśliła, że obecny rząd dostrzega potrzeby, jakie są w regionie.

– Rolą moją i parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości jest dbanie o Lubelszczyznę jak nigdy dotąd, ponieważ ten rejon był, w naszej ocenie, zaniedbywany. Nie powiem, że nie było robione nic, ale w naszej ocenie było robione zbyt mało. Cieszę się, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego dostrzega te potrzeby – mówiła Beata Mazurek.

Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że w ostatnich 3 latach na Lubelszczyznę popłynęły miliony złotych.

– Te ostatnie 3 lata są rekordowe, jeśli chodzi o ilość środków z rezerwy celowej numer 4 z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku, na ten moment, to jest ponad 45 mln zł, czyli już o 8 mln zł więcej niż w ubiegłym. Czekamy, dzięki wsparciu pani marszałek Beaty Mazurek, na kolejne środki z tej rezerwy – powiedział Przemysław Czarnek.

Rząd PiS-u stawia na zrównoważony rozwój. Środki z budżetu są przeznaczane do mniejszych miejscowości jak i dużych metropolii.

RIRM

drukuj