Trwa kolejna edycja Akcji Polacy – Rodakom

Już po raz siedemnasty odbywa się Akcja Polacy – Rodakom. Jej celem jest pomoc naszym rodakom zza wschodniej granicy. Inicjatywa polega na zbieraniu paczek żywnościowych, w których skład wejdą np. słodycze, makaron, kasza, cukier czy maskotki.   

Organizatorzy informują, że nie prowadzą zbiórki odzieży i butów.

Senator Stanisław Gogacz, pomysłodawca akcji, mówi, że inicjatywa z roku na rok przynosi coraz większe owoce.

– To jest dla nas wszystkich miłe – niektórzy mówią, że wręcz cudowne – że z każdą edycją jest o kilkaset paczek więcej. Od 200 paczek doszliśmy do tego, że rok temu było ich 3000. Chodzi o to, żeby tych paczek było jak najwięcej, dlatego, że tak to się przyjęło na Wschodzie, że w miejscach, gdzie te paczki dotrą raz – do szkół, do przedszkoli, do rodzin – jest oczekiwanie żeby one dotarły znów w te same miejsca. Natomiast są też miejsca nowe, gdzie chcielibyśmy te paczki wysyłać – tłumaczy Stanisław Gogacz.

Akcja Polacy – Rodakom potrwa do 5 grudnia. Produkty można przynosić  m.in. do Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Królewskiej 15 w Lublinie, w dni powszednie w godzinach od 11.30 – 15.00.

Więcej szczegółów nt. inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej: www.stanislawgogacz.pl lub pod numerem tel. 509 714 966.

RIRM

drukuj