Trwa inauguracja roku akademickiego w WSKSiM

W WSKSiM w Toruniu trwa inauguracja roku akademickiego. Wydarzenie otworzył rektor, założyciel uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM, wskazał, że uczelnia kształci w duchu wiary i nauki.

– To jest też zamysł założyciela o. dr. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, żeby ta uczelnia naprawdę kształciła ludzi całej integralności. Dlatego spełnia się także motto naszej uczelni „Fides, Ratio et Patria”, czyli cały czas to integralne łączenie wiary z rozumem i Ojczyzny, która jest dla nas umiłowaną rodziną – zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka.

Centralnym punktem inauguracji roku akademickiego w uczelni będzie Msza św. o godz. 12.00 w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński.

Po niej nastąpi wręczenie dyplomów absolwentom. Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, podkreśliła, że inauguracja roku akademickiego ma podwójne znaczenie.

– Inauguracja jest to czas wspólnego świętowania. Zarówno radość z nowoprzyjętych studentów, którzy dołączą do grona żaków Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, jak i radość z wręczenia nagrody, dyplomów absolwentom, którzy będą opuszczać mury tej uczelni – mówiła dr Dorota Żuchowska.

Toruńska uczelnia oferuje studia z dziennikarstwa, informatyki, politologii oraz informatyki medialnej. Ostatnio zyskała też akredytację na pielęgniarstwo.

RIRM

drukuj