fot. Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Rozpoczął się XI Hubertus Węgrowski – święto leśników, myśliwych, rolników i jeźdźców

W Łochowie na Mazowszu rozpoczął się XI Hubertus Węgrowski. To dwudniowe święto leśników, myśliwych, rolników oraz jeźdźców z regionu mazowieckiego i podlaskiego.

Wydarzenie tradycyjnie inauguruje polowanie w Łochowie. Tegoroczny Hubertus wpisuje się w 95. rocznicę istnienia Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego.

Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych, podkreśla, że tegoroczne święto leśników jest też okazją do uczenia śp. profesora Jana Szyszko.

To jest również demonstracja naszego pozytywnego działania dla przyrody. Oczywiście jest też część typowo łowiecka – czyli polowanie. Jest to związane z prezentacją dorobku przyrodniczego Lasów Państwowych, zdrowej żywności z polskiego lasu i polskiej wsi. To połączone z degustacją, z pokazami, a w tym roku będzie to szczególna okazja do uczczenia pamięci śp. prof. Jana Szyszko – mówił Andrzej Konieczny.

Jutro w planie Hubertusa Węgrowskiego jest m.in. parada św. Huberta. Po niej sprawowana będzie Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Piotr Sawczuk, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj