fot. pzlow.plhubertus-2021

Polski Związek Łowiecki zaprasza do Malborka na Ogólnopolski Hubertus

W dniach 8-9 października 2022 roku na terenie zamku w Malborku odbędą się obchody Ogólnopolskiego Hubertusa. Na wydarzenie zaprasza Polski Związek Łowiecki.  

Hubertus jest świętem myśliwych, leśników i jeźdźców. Miejscem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Hubertusa został Malbork. Na tamtejszy zamek przyjadą przedstawiciele kół łowieckich z całej Polski, którzy już w sobotę, 8 października, od godz. 10.30 będą mogli brać udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Polski Związek Łowiecki.

Organizatorzy na sobotę przygotowali m.in. konkursy, animacje przygotowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, blok kynologiczny, a także koncerty myśliwskie i występ Stachursky.

W niedzielę, 9 października, o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. Hubertowska. Po niej poświęcone zostaną sztandary, nadane odznaczenia, a następnie uczestnicy wezmą udział w przemarszu pocztów sztandarowych pod zamek. Dzień ten będzie stał pod znakiem pokazów, konkursów, koncertów, a także występu kabaretu Wojciecha Kamińskiego. Do oficjalnego zamknięcia Ogólnopolskiego Hubertusa dojdzie o godz. 18.00.

W dniach 8-9 października przewidziano także atrakcje towarzyszące wydarzeniu, jak jarmark Hubertowski, wioska rycerska, bicie monet okolicznościowych czy degustacje specjałów i wyrobów regionalnych.

Wstęp na Ogólnopolski Hubertus w Malborku jest darmowy.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl