fot. https://www.facebook.com/MRiRW

Min. H. Kowalczyk z wizytą w spółce Elewarr w Malborku

Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa, odwiedził w środę spółkę  Elewarr w Malborku, gdzie obserwował skup zbóż. Podczas konferencji minister zachęcał gospodarzy, by – jeśli mają taką potrzebę – korzystali z możliwości i bez kolejek przywozili zbiory do Elewarra w Malborku i innych regionach Polski.

Henryk Kowalczyk postanowił osobiście sprawdzić, jak przebiega skup w odpowiedzi na pojawiające się obawy rolników, m.in. że ceny będą niskie ze względu na import z Ukrainy.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1559835799587356674

– Mieliśmy okazję obserwować, jak rolnicy bez żadnych kolejek, bardzo spokojnie dostarczają zboże. Mają je bardzo obiektywnie sklasyfikowane do odpowiedniej kategorii, zakwalifikowaną pszenicę. Akurat byliśmy obecni, kiedy przywieziono pszenicę konsumpcyjną o bardzo dobrych parametrach jakościowych i myślę, że na przyzwoitej cenie. W tym momencie za tonę pszenicy Elewarr zapłaci rolnikowi 1550 złotych netto, a więc jest to cena, która niewiele odbiega od cen światowych – mówił wicepremier.

Minister rolnictwa odniósł się też do tegorocznych zbiorów. Henryk Kowalczyk powiedział, że są może nie rekordowe, ale dość wysokie. Szacowane zbiory zbóż to ponad 32 mln ton. Ta liczba może być wyższa po zbiorach kukurydzy, które są późniejsze.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl