Min. H. Kowalczyk: Przygotowania do COP24 zapięte na ostatni guzik

Przygotowania do organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach trwały od miesięcy wszystko jest zapięte na ostatni guzik – podkreślił we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Szczyt rozpocznie się 2 grudnia i potrwa blisko dwa tygodnie, do 14 grudnia br.

Minister przypomniał na konferencji prasowej, że szczyt odbywać się będzie m.in. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

„Została wyznaczona strefa bezpieczeństwa, powstało 40 tys. metrów kwadratowych nowych tymczasowych powierzchni” – wyjaśnił szef resortu.

Henryk Kowalczyk dodał, że w ośmiu salach konferencyjnych odbywać się będą sesje plenarne; powstały też pawilony, na których wystawiać się będą poszczególne państwa. Polski pawilon został przygotowany przez Lasy Państwowe.

Minister poinformował, że na polskim stanowisku przedstawiane będą m.in. osiągnięcia naszego kraju w ochronie klimatu. Od 1989 roku Polska zredukowała emisję CO2 o ok. 30 proc. przy jednoczesnym wzroście gospodarczym – zaznaczył Henryk Kowalczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl