fot. eecpoland.eu

Trwa Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

W Katowicach rozpoczął się dziś Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie jest transmitowane w internecie. W programie przewidziano prezentacje, debaty czy webinaria. Udział w kongresie zapowiedziało ponad 120-tu panelistów, ekspertów z zakresu gospodarki i polityki.

Rząd reprezentują m.in. wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk podejmie temat inwestycji, których nie zatrzymała pandemia koronawirusa.

– Będę mówił o tym, że wirus nie zatrzymał polskich budów, że w czasie epidemii inwestycje trwają, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, pana premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował, że finansowanie budów w Polsce musi zostać utrzymane. Rząd zdecydował, że środki finansowe na drogi gminne i powiatowe przeznaczane są w niezmienionej do zapowiedzianych kwot ilości. Rząd zdecydował, że stosując wszystkie środki ochrony osobistej dla pracowników wykonujących zadania na budowie polskich dróg, przebudowie polskich kolei, założone cele będą osiągnięte – zaznaczył min. Andrzej Adamczyk. 

Agenda Europejskiego Kongresu Gospodarczego online zawiera tematy związane m.in. z budownictwem, inwestycjami czy przyszłością sektora energii, pracy i handlu międzynarodowego. [zobacz więcej] 

Europejski Kongres Gospodarczy w tradycyjnej formie ma odbyć się na początku września.

RIRM

drukuj