tornisterpelenusmiechow.com

Trwa akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”

Trwa organizowana przez Caritas akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jej celem jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym uczniom.  

Po odebraniu pustego plecaka, chętni do pomocy mogą wypełniać tornistry potrzebnymi artykułami szkolnymi. Każdy plecak jest oznaczony imieniem dziecka i zawiera listę niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki.

Część z nich trafi również do polskich parafii na Litwie, Białorusi i Ukrainie, gdzie zostaną przekazane dzieciom.

Ta akcja jest uzupełnieniem form pomocowych funkcjonujących w naszym społeczeństwie – tłumaczy ks. Marek Dec, wiceszef Caritas Polska.

To uzupełnienie wsparcia, które dzieci mają od swoich rodziców, czy chociażby z innych programów pomocowych, które funkcjonują, całe szczęście, w naszym kraju. Natomiast cały czas jest to podkreślenie tej wielkiej przygody, którą wraz z początkiem roku szkolnego każde z dzieci podejmuje. Jest to przygoda, która pozwala wejść na nowe ścieżki edukacji, która jest taką inspiracją, żeby powiedzieć dzieciom: „jesteś ważny, twój wysiłek jest ważny”. To podkreśla właśnie ten tornister z wyprawką – mówi ks. Marek Dec.

W ciągu ostatnich 9 lat akcji, Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin prawie 150 tys. szkolnych wyprawek.  Finał tegorocznego „Tornistra Pełnego uśmiechów” odbędzie się 19 sierpnia w Przemyślu.

RIRM

drukuj