Trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”

Caritas Polska rozpoczęła dziś zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna”.  Do polskich domów trafi 746 tys. skarbonek z hasłem „Wiara i Miłosierdzie”.

„Jałmużna Wielkopostna” to ekumeniczna akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego.

Drobne datki zbierane przez młodzież i dzieci odmawiające sobie słodyczy i innych prostych przyjemności, przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

Skarbonki poprzez parafie i poprzez Szkolne Koła Caritas trafią do dzieci i młodzieży, ale też do całych rodzin (bo także całe rodziny praktykują tę jałmużnę). Pod koniec Wielkiego Postu te wszystkie środki ze skarbonek będą wrzucane i przekazywane do parafialnych i diecezjalnych zespołów Caritas, do parafii. Zostaną wykorzystane właśnie na pomoc osobom chorym i starszym. W ten sposób chcemy połączyć te dwie grupy społeczne, opowiadając o tym osobom chorym i starszym, że są ci młodzi, którzy chcą im pomóc, a tym młodym, że są inni, którzy potrzebują pomocy – mówi Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Inicjatywę można również wspomóc, wysyłając charytatywny SMS lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.jalmuzna-akcjecaritas.com.

RIRM

drukuj