fot. Monika Szymborska/wsksim.edu.pl

Toruń: zakończyły się wakacyjne warsztaty w WSKSiM. Młodzi poznawali świat muzyki, informatyki i mediów

Zakończyły się wakacyjne warsztaty w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczestnicy przez cztery dni rozwijali talenty i poznawali świat mediów.

Tegoroczne warsztaty zwieńczyła uroczysta Eucharystia w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Do młodzieży zwrócił się Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Czy my słuchamy Ducha Świętego? Co robić, aby słuchać? Najpierw poznawać naukę Boga, rozważać Pismo Święte, modlić się w ciszy – mówił założyciel katolickiej rozgłośni.

W przygotowanie Mszy św. zaangażowała się młodzież. To efekt czterodniowych ćwiczeń. Młodzi potrzebują trochę czasu, by oswoić się z murami toruńskiej uczelni – mówił Paweł Bielicki, który prowadził zajęcia z realizacji dźwięku.

– Jest to taka nasza młodzież, kochana młodzież, która tutaj przyjeżdża. Na początku, w czwartek i piątek, są jeszcze zdystansowani – powiedział Paweł Bielicki.  

Wszystko się jednak zmienia po weekendzie w toruńskiej uczelni.

– Jest problem na koniec warsztatów, bo wszyscy są smutni. Czemu są smutni? Bo wszyscy odjeżdżają i jest tęsknota przez kolejne pół roku. Jest to taki smutek w radości – ocenił Kuba, uczestnik warsztatów.

Ciężko wyobrazić sobie warsztaty bez radości. I to nawet wtedy, gdy jest epidemia. Obostrzenia nie były dla uczestników przeszkodą w rozwijaniu talentów – podkreślił kierownik warsztatów o. Dawid Wilczyński.

Doskonale rozumieją sytuację, w której się znajdujemy i starają się przestrzegać tych norm, tych przepisów, które są związane z pandemią koronawirusa – zapewnił redemptorysta.

– Musieliśmy zachowywać odległości, ale to też nie było uciążliwe, bo miejsca było dużo, więc nie było to trudne w realizacji – dodała Małgorzata.

W tym czasie młodzież mogła uczestniczyć w wielu wykładach.

– Wszystkie tematy były bardzo interesujące. Na dzisiejsze czasy „bardzo się wstrzeliły” – mówiła z kolei Róża.  

Oprócz wykładów były też zajęcia praktyczne, które pochłaniały wiele energii. Dla uczestników warsztaty to niezapomniany czas. Wielu decyduje się na studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Fotorelację z warsztatów wakacyjnych można znaleźć [tutaj].

TV Trwam News

drukuj