Ruszają zimowe warsztaty w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczną się dziś zimowe warsztaty muzyczne. Do Grodu Kopernika jak co roku przybędzie uzdolniona muzycznie młodzież ze szkół średnich. Zajęcia poprowadzą członkowie zespołu ,,Lumen”.

Schola, jak mówi o. Marcin Krupa, redemptorysta i koordynator warsztatów, będzie towarzyszyła uczestnikom spotkania w najważniejszych momentach.

– Dziś rozpoczynają się warsztaty muzyczne będące częścią warsztatów zimowych organizowanych co roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Warsztaty te o jeden dzień wyprzedzają wszystkie inne. Dlaczego? Dlatego, że chcemy, aby ci młodzi, którzy przyjadą – instrumentaliści i wokaliści – razem stworzyli piękny zespół, piękną scholę, która będzie uświetniać nasze momenty modlitewne, która też dzięki muzyce, dzięki rozwijaniu pasji będzie mogła lepiej się ze sobą zintegrować. Warsztaty muzyczne poprowadzą członkowie zespołu muzyki sakralnej ,,Lumen” pod batutą pana Zbigniewa Małkowicza, który jest głównym aranżerem, kompozytorem i liderem całego zespołu – informuje o. Marcin Krupa CSsR.

Jutro rozpoczną się zimowe warsztaty dziennikarskie. Przyświeca im hasło: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. Zajęcia poprowadzą eksperci.

Mateusz Kaleta, student WSKSiM i opiekun uczestników warsztatów zimowych, podczas audycji „Studencka popołudniówka” w Radiu Maryja, powiedział, że tym co najbardziej przyciąga młodych ludzi jest atmosfera i możliwość spełnienia marzeń.

Młodzi ludzie przyjeżdżają tu, by się spotkać, fajnie bawić, ale też by czegoś się dowiedzieć. (…) Warsztaty kierowane są do uczniów 3 klasy gimnazjum oraz liceów, czyli do tych osób, które szukają drogi życiowej, które szukają odpowiedzi w jakiej dziedzinie chcieliby się realizować. Przyjeżdżając tutaj mogą sobie postawić pytania: czy tą drogą nie jest dziennikarstwo? Czy ich to nie pasjonuje, czy nie chcieliby się w to zaangażować? Dużo ludzi wyjeżdżając stąd, twierdzi, że właśnie dziennikarstwo jest tym, co chcieliby robić w przyszłości. (…) Udział w warsztatach to możliwość spełnienia marzeń. Wypadałoby w jakiejś dziedzinie się wykształcić, żeby nie poprzestać jedynie na samym warsztacie. Widać to podczas rozmów, na przykład podczas posiłków, kiedy jest chwilka, żeby wypytać nas, studentów, jakie możliwości daje uczelnia, w jaki sposób można się realizować dzięki praktykom – powiedział Mateusz Kaleta.

O doświadczeniach związanych z poprzednimi i obecnymi spotkaniami mówił w audycji „Studencka popołudniówka” Wojciech Heron, który uczestniczył w poprzednich edycjach warsztatów zimowych, obecnie student drugiego roku WSKSiM.

– Kiedy przyjechałem na warsztaty i wchodziłem do gmachu uczelni przywitała mnie studentka WSKSiM, której wcześniej nie znałem. Zapytała: „Ty jesteś Wojtek, cześć, skąd przyjechałeś? Chodź zaraz cię zakwaterujemy, poznasz kolegów”. To było bardzo miłe. Pierwszy raz przyjechałem z myślą korzyści płynących z warsztatów, w kolejnych edycjach uczestniczyłem ze względu na osoby, które tutaj poznałem – powiedział Wojciech Heron.

Każdego roku na młodzież, która przyjedzie do Torunia, czeka szereg atrakcji. Podczas tegorocznych warsztatów zaplanowane są zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne, informatyczno-multimedialne, politologiczne, muzyczne, taneczne i aktorskie. Młodzież odwiedzi Radio Maryja i TV Trwam. W planie jest także wyjazd na toruńską starówkę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl