Tomasz Latos: Komercjalizacja nie jest rozwiązaniem dla Służby Zdrowia

W szpitalach, które zostały oddane przez samorządy w dzierżawę spółce Szpitale Polskie od kilkunastu miesięcy nie ma wypłat w terminie – podaje jedna z gazet. Pieniędzy oczekują też dostawcy sprzętu, leków czy posiłków dla chorych.

Prywatyzacja szpitali miała uleczyć ich problemy, tymczasem w wielu przypadkach kondycja placówek się pogorszyła.

Przykładem może być Szpital w Połczynie-Zdroju, gdzie pracownicy otrzymują pensję z opóźnieniem, nie ma leków ratujących życie zaś sprzęt jednorazowy jest coraz gorszy lub go brakuje.

Poseł Tomasz Latos – przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, mówi że ta sytuacja pokazuje, iż komercjalizacja nie jest żadnym rozwiązaniem dla Służby Zdrowia.

To nie jest tak, jak próbuje nam się wmawiać, że dzięki komercjalizacji, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną problemy z zadłużeniem szpitali. Na dobrą sprawę nie wiele się zmieni. Jedynie co się może zmienić to, to że pacjent przestanie się liczyć. Liczy się pieniądz i wynik ekonomiczny. Część przypadków tych, które grożą powikłaniami do takich szpitali w ogóle nie trafia, bo wysyłane są do szpitali publicznych – powiedział Tomasz Latos.

Warto dodać, że w całym kraju z siedmiuset publicznych szpitali w spółki zamieniono 171.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl