Tomasz Arabski stanie dziś przed komisją ds. Amber Gold

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold stanie dziś były szef kancelarii premiera Donalda Tuska Tomasz Arabski. To drugie podejście do jego przesłuchania. W czerwcu Arabski nie stawił się przed komisją. Usprawiedliwiał się sprawami zawodowymi.

 Tomasz Arabski to zaufany człowiek Donald Tuska. Był on szefem jego kancelarii. I to właśnie o jego działania w sprawie Amber Gold, gdy sprawował tę funkcję, chcą zapytać sejmowi śledczy.

Chodzi między innymi o notatkę dotyczącą tej piramidy finansowej, jaka w maju 2012 roku trafiła do kancelarii premiera. Ówczesny szef ABW wysłał ją do sześciu najważniejszych osób w państwie, m.in. do premiera Donalda Tuska, prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz ministra finansów Jacka Rostowskiego. W dokumencie ABW alarmowało, że Amber Gold to piramida finansowa, a środki klientów wyprowadzane są do należących do spółki linii lotniczych OLT Express.

Sejmowi śledczy będą pytać Tomasza Arabskiego, jakie działania podjął po otrzymaniu tej notatki – był on bowiem pierwszą osobą w kancelarii, która w imieniu premiera zapoznała się z tym dokumentem. Kluczowe jest także pytanie, jakie wytyczne Arabski otrzymał w tej sprawie od Donalda Tuska.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl