Byli funkcjonariusze policji z Gdańska składają zeznania przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Przed sejmową komisją śledczą trwają przesłuchania świadków w wątku dotyczącym działań policji i służb specjalnych ws. Amber Gold. Dziś zeznania mają złożyć byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku: o godz. 10.00 rozpoczęło się przesłuchanie Anny Fołta-Nowackiej, a po południu zeznania złoży Maciej Zajda.

Komisja będzie pytała świadków m.in. o zainteresowanie ze strony policji Amber Gold oraz osobami Marcina i Katarzyny P., czyli byłymi szefami tej firmy.

Chodzi o ustalenie, jakiego rodzaju działania podejmowali funkcjonariusze, z kim je uzgadniali oraz z jakimi służbami współpracowali – wskazuje poseł Joanna Kopcińska z sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Będziemy przesłuchiwać funkcjonariuszy, w tym funkcjonariuszy operacyjnych. Na bieżąco będziemy państwa informować, które z tych posiedzeń będą jawne. Komisja czyni starania, aby jak najwięcej dokumentów zostało odtajnionych, aby zdjąć z nich klauzulę tajności i żeby te przesłuchania mogły odbywać się tak jak dotychczas, czyli z udziałem mediów, aby Polacy, którym – w naszej ocenie – jesteśmy to winni, mogli zapoznać się z ich przebiegiem. Będziemy pytać bez względu na to, czy posiedzenia będą jawne czy niejawne. Chcielibyśmy, aby opinia publiczna mogła na bieżąco te posiedzenia śledzić. O to zabiegamy – podkreśla Joanna Kopcińska.

Jutro komisja przesłucha byłego członka rady nadzorczej Amber Gold Pawła Kunachowicza.

Amber Gold tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Według ustaleń, w latach 2009-2012, w ramach tzw. piramidy finansowej, firma oszukała w sumie niemal 19 tys. klientów na kwotę prawie 851 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl