Szef rządu zaproponował tzw. piątkę Morawieckiego dla Opolszczyzny

Nowe drogi, obwodnica Opola, węzeł Prószkowa, co najmniej trzy nowe mosty, linie kolejowe, uregulowanie Odry, a także skrócenie kolejek do lekarzy – to niektóre propozycje tzw. piątki Morawieckiego dla Opolszczyzny. Szef rządu przedstawił ją podczas wczorajszej kolejnej regionalnej konwencji PiS – tym razem w Opolu. Uczestniczył w niej także prezes partii Jarosław Kaczyński.

Samorządowy program PiS – jak mówił Mateusz Morawiecki – zakłada też wprowadzenie budżetu obywatelskiego w każdej polskiej gminie.

Tu mieszkasz, tu decydujesz. Chcemy zwiększenia wpływu obywateli na samorząd – zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że podczas rządów PiS na Opolszczyznę popłynęło 50 mln zł na budowę dróg lokalnych.

Drogi lokalne, obwodnice: Olesno, Praszka, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, ale też myślimy o obwodnicy Namysłowa. Następnie Odra – słyszeliśmy o tym na wielu spotkaniach. Chodzi o jej udrożnienie i o zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Kolej – Racibórz do Racławic Śląskich oraz z Wrocławia Mikołajowa, przez Oleśnicę, Namysłów, do Kluczborka, a więc to, co było pustą obietnicą PO z 2015 r. my odtwarzamy. Wreszcie służba zdrowia – otworzenie nowego kierunku medycznego rok temu. Dziś przyjmujemy nowych studentów. Mam nadzieję, że miasto Opole dzięki temu będzie rosło na znaczeniu – mówił szef polskiego rządu.

Premier zapowiedział, że za kilka dni rząd Zjednoczonej Prawicy przyjmie nowy 5-miliardowy fundusz, z którego budowane będą zarówno nowe drogi, jak i nowe mosty. Jak mówił, 5 mld zł to tyle, ile PO i PSL „zdołały wysupłać z dziurawego budżetu” przez 8 lat, a obecnie rządzący taką kwotę przeznaczą na 1,5 roku.

 RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl