fot. 9ŁBOT

Terytorialsi z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na przeprawie wodnej

Trwające wakacje nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend 150 żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim.

Terytorialsi z 91. batalionu lekkiej piechoty w ramach szkolenia rotacyjnego realizowali przeprawę wodną przez Zalew Sulejowski. Na drugi brzeg na łodziach i pontonach przerzucona została kompania lekkiej piechoty wraz z elementami logistycznymi – sprzętem, bronią, racjami żywnościowymi.

W drugim etapie ćwiczeń żołnierze mieli za zadanie wykonać szereg zadań taktycznych, m.in. marsz ubezpieczony i tzw. bytowanie w terenie leśnym.

„Podczas szkolenia był duży nacisk na stronę praktyczną. Ćwiczyliśmy wchodzenie na łódź desantową i ponton. Uczyliśmy się, jak asekurować się i jak umocować sprzęt w czasie przeprawy wodnej” – opowiedział szer. Maciej Daniłowicz z 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu.

Przeprawę zabezpieczała Straż Pożarna z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zakończenie wakacji również zapowiada się intensywnie dla łódzkich terytorialsów. 27 sierpnia rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla nowych ochotników. 30 sierpnia terytorialsi rozpoczynają szkolenie poligonowe w Toruniu, które raz w roku musi odbyć każdy żołnierz pełniący terytorialną służbę wojskową.

Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl