fot. flickr.com

Termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie dla rolników przedłużony o miesiąc

Komisja Europejska przedłużyła do 15 czerwca termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelują jednak, by nie zostawiać sprawy na ostatnią chwilę i przypominają, że wypełnienie wniosku drogą internetową to nic trudnego.

W tym roku Unia Europejska wymaga, aby wnioski składane były przez internet.

– Zachęcam wszystkich rolników, aby jeszcze teraz usiedli do komputerów i za pomocą naszej prostej aplikacji eWniosek Plus złożyli swoje wnioski – mówi Lidia Czechak z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W całej Polsce wnioski złożyło już ponad 70 proc. gospodarzy. Przedstawiciele Agencji przekonują, że wypełnienie e-wniosku nie jest trudne.

– W biurach świadczymy pomoc techniczną. Są dostępne także stanowiska komputerowe i przy każdym stanowisku jest pracownik, który podpowiada – wyjaśnia Sabina Jankiewicz z poznańskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Program eWniosek Plus działa zadowalająco – dodaje.

– Przy małych wnioskach – do 15 hektarów – nie ma większego problemu. Powyżej 15 hektarów pewne występują. Ale to jest na bieżąco przez centralę korygowane. Program jest cały czas modernizowany – mówi Sabina Jankiewicz.

W przypadku pytań dotyczących programu eWniosek Plus, uruchomiono specjalną infolinię. Dzwonić można od godz. 7.00 do 19.00 pod numer: (22) 595 02 60. W Polsce każdego roku o przyznanie płatności obszarowych ubiega się 1,35 mln rolników.

TV Trwam News/RIRM

drukuj