fot. PAP/Marcin Bielecki

Tarnów: pomoc dla seniorów w zrobieniu zakupów żywności i leków

Tarnowskie organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z lokalnymi firmami pomogą osobom starszym, które z powodu zagrożenia koronawirusem powinny zostać w domu, w zrobieniu zakupów produktów spożywczych i lekarstw, a także w dowiezieniu posiłków.

Jak poinformował w środę Jakub Słowik, koordynator Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, akcja pod hasłem „Razem dla seniorów” polega na pomocy w zrobieniu zakupów podstawowych zakupów spożywczych, lekarstw i w wyjątkowych sytuacjach przywiezienia darmowego ciepłego posiłku.

Tarnowscy seniorzy, którzy chcą skorzystać z pomocy, powinni zadzwonić do firmy EMES i Partnerzy pod numer 14 650 50 60 w godzinach od 8.00 do 17.00. Zamówione artykuły bezpłatnie dostarczą pracownicy tej firmy. Zakupy rozliczane są z zamawiającym na podstawie paragonu.

W uzasadnionych sytuacjach możliwe jest także zamówienie ciepłego posiłku przygotowanego przez Restaurację „Stara Łaźnia”.

„Może on być dostarczony bezpłatnie do osób, które naprawdę go potrzebują” – zastrzegł Słowik.

Organizatorzy akcji przypominają seniorom, że pracownicy firmy rozwożącej nie wchodzą do mieszkań. Ostrzegają równocześnie przed ewentualnymi oszustami lub złodziejami, którzy chcieliby wykorzystać tę trudną sytuację.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl