fot. facebook.com/Czesław Hoc

[TYLKO U NAS] Cz. Hoc: Wszystkie służby w Polsce wiedzą, co mają robić. Nie możemy popadać w pewne egzaltacje opozycji, której wydaje się niestety, że im gorzej, tym lepiej

My czujemy się bezpiecznie, nie ma paniki, jak we Włoszech czy w Hiszpanii. Wszystkie służby wiedzą, co mają robić i one to wykonują. Nie możemy popadać w pewne egzaltacje opozycji, której wydaje się niestety, że im gorzej, tym lepiej – to jest wręcz absurdalne – mówił poseł PiS Czesław Hoc, lekarz endokrynolog i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Odniósł się w ten sposób do sytuacji Polski w dobie pandemii koronawirusa.

Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Aby wspierać polską służbę zdrowia w wyjątkowym czasie pandemii, inne polskie służby wykazały gotowość do niesienia pomocy.

– Słowo „służba” nabiera wyjątkowego, szlachetnego, kordialnego i serdecznego charakteru. Wszyscy wiemy, że naszym priorytetem jest, by modlić się, wspierać duchowo, ale przede wszystkim materialnie, finansowo wszystkie placówki służby zdrowia. To, że mamy tak zorganizowane placówki służby zdrowia i że mamy poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego, zawdzięczamy wszystkim ludziom służby zdrowia oraz innych służb (…), które skupiają się wokół wielkiej i trudnej sprawy w dobie pandemii koronawirusa – podkreślił Czesław Hoc.

Nie wszyscy jednak doceniają to poświęcenie. Politycy opozycji krytykując działania rządu, nawołują do powszechnego wykonywania testów na wykrycie koronawirusa przez wszystkich obywateli, a także zarzucają polskim laboratoriom niewydolność.

– W czasach beztroskich działań Platformy Obywatelskiej (…), w tym okresie, kiedy działali, beztrosko likwidowali laboratoria Państwowych Inspekcji Sanitarnych. (…) My to monitorowaliśmy, interpelowaliśmy w oficjalnych interpelacjach poselskich, dlaczego podejmowane były tak arbitralne, niekorzystne decyzje, które mogą wpłynąć na zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego przed niekorzystnymi wpływami niebezpiecznych i szkodliwych czynników środowiska, a także na zapobieganie chorobom zakaźnym – przypomniał wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Zdaniem posła PiS, działania polskiego rządu oraz polskich służb są odpowiedzialne i skoordynowane, dzięki czemu społeczeństwo czuje się bezpiecznie.

– Działania polskich służb muszą być skoordynowane, muszą to być działania racjonalne i zdyscyplinowane – i one takie są. My czujemy się bezpiecznie, nie ma paniki, jak we Włoszech czy w Hiszpanii dlatego, że podjęliśmy szybko, jako państwo, działania zdecydowane, profesjonalne, odpowiedzialne, a jednocześnie działamy w sposób skoordynowany. Wszystkie służby – służba zdrowia, służba inspekcji sanitarnej czy służba farmaceutyczna – wiedzą, co mają robić i one to wykonują. Nie możemy popadać w pewne egzaltacje opozycji, której wydaje się niestety, że im gorzej, tym lepiej – to jest wręcz absurdalne – stwierdził lekarz endokrynolog.

Polski rząd podejmuje także działania związane z zabezpieczeniem finansowym obywateli oraz polskich przedsiębiorstw. Trwają pracę nad tzw. tarczą antykryzysową. [czytaj więcej]

My musimy wykazywać solidarność społeczną, jedność, zintegrowanie, bo naród polski niejednokrotnie pokazał, że w trudnych momentach potrafi się jednoczyć, skupiać do bardzo dobrych i pozytywnych działań. Mamy tarczę antykryzysową, więc działamy nie tylko w aspekcie zabezpieczenia poczucia zdrowotnego, ale również w aspekcie zabezpieczenia ekonomicznego, społecznego. To jest działanie kompleksowe, które wymaga bardzo wielkiego trudu, zaangażowania osobistego oraz finansowego, a mimo to podołamy, bo jesteśmy państwem silnym, państwem zorganizowanym ekonomicznie – zaznaczył.

Całą rozmowę z pos. Czesławem Hocem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl