fot. PAP/Leszek Szymański

Spada liczba zachorowań 

Sytuacja epidemiczna w wielu krajach Europy stabilizuje się. Spadek liczby zachorowań i łagodzenie restrykcji ma miejsce między innymi w Niemczech. Podobnie jest także u nas. W niedzielę w Polsce odnotowano ponad 2 tysiące zakażeń. 

Ostatniej doby odnotowano 2 167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej na Mazowszu i Śląsku po 270 nowych zakażeń.  Zmarło 55 osób. W szpitalach przebywa 11 710 chorych na COVID-19, a 1589 z nich jest podłączonych do respiratorów.

Resort zdrowia podkreśla, że wirus jest wciąż obecny i przypomina o noszeniu maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Przyspiesza także narodowy program szczepień.

– Od poniedziałku będziemy przekazywać specjalne oferty samorządom i POZ. Wierzymy, że oferty dzięki którym szczepienia u najbardziej potrzebujących, czyli wśród osób powyżej 60 roku życia, przyspieszą – wskazał Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

Liczba podanych dawek zbliża się do 16 mln

W pełni zaszczepionych jest ponad 4,5 mln Polaków. Od poniedziałku na szczepienia będą mogli się rejestrować 16 i 17-latkowie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl