fot. twitter.com

Polskie władze apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny

Polskie władze apelują odpowiedzialne zachowanie w czasie pandemii. Szczególnie dotyczy to osób odbywających kwarantannę. Za jej nieprzestrzeganie i wychodzenie z domu grozi mandat w wysokości 5 tys. zł.

Poranna odprawa i  wyjazd w teren – tak wygląda ostatnio dzień policjantów, którzy sprawdzają, czy osoby odbywające kwarantannę przebywają w domu.

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 44 tysiące osób poddanych kwarantannie. W 299 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat w wysokości 5 tysięcy złotych.

Polska policja podkreśla, że w stosunku do łamiących określone restrykcje będą wyciągane surowe konsekwencje, bez żadnej taryfy ulgowej. Przekonała się o tym m.in. mieszkanka Pleszewa. 59-latka objęta domową kwarantanną poszła na zakupy do pobliskiego sklepu. Policjanci, którzy odnotowali jej nieobecność, poinformowali o tym sanepid. Kobieta może zapłacić wysoką grzywnę. Sprawa może trafić także do prokuratury.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl