fot. naszdziennik.pl

Tanzania: spalony kościół katolicki

Już trzeci w ostatnich czterech miesiącach kościół spłonął w Tanzanii. Tym razem niezidentyfikowani sprawcy spalili 2 maja katolicką świątynie w miejscowości Nyarwele, położonej w północno-zachodnim regionie Kagera, graniczącym z Ugandą, Burundi i Rwandą. Kościół uległ całkowitemu zniszczeniu łącznie z dokumentami, przedmiotami kultu i generatorami.

Poprzednio taki sam los spotkał dwa protestanckie domy modlitwy. Niestety pożary miejsc kultu w tej części Tanzanii nie są niczym nowym; we wrześniu ub. r. w ciągu tylko jednego tygodnia spalono tam aż 6 kościołów, a wcześniej, począwszy od 2013 r., ponad 13.

Pomimo takich wydarzeń tamtejsi chrześcijanie nie tracą na ducha. Duszpasterz tamtejszych katolików mówi, że mimo zniszczenia budynku nie przestaną się oni modlić.

Lokalna policja zwróciła się do mieszkańców o pomoc w ujawnieniu przyczyn pożaru kościoła. Z kolei biskup miejscowej diecezji katolickiej Kayanga, Almachius Vincent Rweyongeza, wezwał do zachowania spokoju i współpracy z policją, by ująć sprawców.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj