fot. PAP/Rafał Guz

T. Poręba: Polacy muszą zadać sobie pytanie, co jest stawką wyborów samorządowych

21 października Polacy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy postawią w wyborach na ludzi, którzy gardzili i poniżali lokatorów, mieszkańców stolicy, czy na kandydatów Zjednoczonej Prawicy, którzy mają siłę, determinację, aby walczyć; dla nas najważniejszy jest człowiek i jego bezpieczeństwo – mówił we wtorek szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej zaprezentowano spot odnoszący się do reprywatyzacji w stolicy, m.in. z wypowiedziami polityków PO oraz osób poszkodowanych.

„Musimy sobie dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie, co jest stawką tych wyborów, co jest dla każdego polityka, dla każdej partii politycznej ważne, istotne w swojej działalności publicznej. W naszym przekonaniu najważniejszy jest człowiek, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo, poczucie bezpieczeństwa w kraju, mieście, w którym żyje” – podkreślił Tomasz Poręba.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że to jak byli traktowani ludzie w Warszawie zaprezentowano w wyświetlonym spocie.

„To pogarda, to poniżenie, to brutalne działanie właśnie przeciwko człowiekowi, przeciwko lokatorom, przeciwko mieszkańcom tego miasta” – mówił.

Polityk PiS zaznaczył, że „to o czym dzisiaj mówimy, to temat ogólnopolski”. Jak tłumaczył, obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz to „czołowy do niedawna polityk PO”.

Tomasz Poręba podkreślił jednocześnie, że w dniu wyborów samorządowych – 21 października – Polacy muszą sobie odpowiedzieć, czy „postawią w tych wyborach, które nas czekają, na różnych szczeblach samorządów, na ludzi, którzy posługiwali się właśnie tego typu metodami tu w Warszawie, czy postawią jednak na kandydatów, którzy mają siłę, determinację, aby walczyć”.

„Aby walczyć tak jak premier Mateusz Morawiecki z mafiami VAT-owskimi i tak jak wiceminister sprawiedliwości, nasz kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki walczący twardo, bardzo konsekwentnie z mafią reprywatyzacyjną” – wskazał szef sztabu PiS.

W tym kontekście Poręba przypomniał poniedziałkowy raport komisji weryfikacyjnej, z którego wynika, że w wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych (wartość zarówno zreprywatyzowanych nieruchomości, jak i odszkodowań).

„To jest skala tego złodziejstwa, która tutaj w mieście miała miejsce i z którą podjęliśmy twardą, rękami ministra Jakiego, walkę z mafią reprywatyzacyjną” – podkreślił Tomasz Poręba.

PAP/RIRM

drukuj