fot. twitter.com

T. Poręba: Kontynuujemy ofensywę wyborczą, w sobotę w Rzeszowie konwencja regionalna PiS

PiS kontynuuje ofensywę wyborczą, w sobotę w Rzeszowie odbędzie się duża konwencja z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział PAP szef sztabu PiS w wyborach do PE Tomasz Poręba. Według informacji PAP, kolejną konwencję zaplanowano we Wrocławiu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

„PiS kontynuuje ofensywę. W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się duża konwencja regionalna z udziałem prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego. Będzie to pierwsza z wielu konwencji, które zaplanowaliśmy. Chcemy aktywnie zagospodarować kolejne tygodnie” – zapowiedział w rozmowie z PAP szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie sobotniego spotkania zostaną przedstawieni liderzy list Prawa i Sprawiedliwości do PE oraz kandydaci startujący w eurowyborach z okręgu podkarpackiego.

Poręba zapowiedział, że podczas konwencji premier oraz prezes PiS będą mówić nie tylko o tzw. „piątce PiS”, czyli nowych propozycjach programowych ugrupowania, ale też – jak dodał – „będzie przekaz europejski i regionalny”.

„Niewątpliwie majowe wybory do PE wiążą się z jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu, dlatego podczas konwencji zaprezentujemy przekaz centralny, polityczny, ogólnopolski, który będzie połączony z przekazem europejskim” – zapowiedział.

Szef sztabu PiS odniósł się też do pytań dotyczących list wyborczych PiS do PE.

„Prace nad listami dobiegają końca, zostaną one zaprezentowane w kolejnych tygodniach” – zapowiedział europoseł.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że tydzień po konwencji w Rzeszowie odbędzie się kolejna, tym razem we Wrocławiu.

„Harmonogram kolejnych konwencji jest jeszcze na etapie zatwierdzania przez kierownictwo” – powiedział PAP jeden z polityków z kierownictwa PiS.

Z naszej strony będzie to bardzo aktywna kampania. Mamy już za sobą konwencję centralną, listy kandydatów do PE są już niemal gotowe i wkrótce będą zaprezentowane. Teraz idziemy w przekaz wyborczy. Tymczasem druga strona wciąż spina ideologicznie i personalnie listy swoich kandydatów i sam projekt Koalicji Europejskiej” – podkreślił rozmówca PAP z władz partii.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Kilka dni później prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. „nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie „500 plus” od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także „trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

PAP/RIRM

drukuj