T. Czerwińska: System finansowy funkcjonuje w sposób stabilny i bezpieczny

System finansowy funkcjonuje w sposób stabilny, bezpieczny – zapewniła minister finansów Teresa Czerwińska. W ten sposób przewodnicząca Komitetu Stabilności Finansowej zrelacjonowała ustalenia niedzielnego posiedzenia tego gremium.

Jak poinformowała, przedstawiciele wszystkich instytucji tzw. sieci bezpieczeństwa, czyli Narodowego Banku Polskiego, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i Komisji Nadzoru Finansowego, rozmawiali o sytuacji finansowej Idea Bank i Getin Noble Bank.

Minister Czerwińska podkreśliła, że zobowiązania ze strony tych banków są regulowane na bieżąco i nie ma żadnych zakłóceń.

– Każda z tych instytucji w sposób niezakłócony spełnia swoją funkcję. Jednocześnie na tym posiedzeniu każda z instytucji sieci bezpieczeństwa zadeklarowała natychmiastową gotowość do tego, aby w razie potrzeby wspierać stabilność systemu finansowego, który funkcjonuje – jeszcze raz podkreślam – w sposób stabilny, bezpieczny. Jesteśmy w bieżącym kontakcie, wymieniamy informacje i na bieżąco konsultujemy, monitorujemy całą sytuację rynkową – mówiła szefowa resortu finansów.

O tym, że polski system bankowy, finansowy jest stabilny i bezpieczny zapewniał też prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Wyjaśnił, że Komitet Stabilności Finansowej spotkał się w niedzielę wieczorem ze względu na „szum medialny”.

„Gazeta Wyborcza” napisała w ostatni wtorek, że ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł.

Leszek Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dziś w charakterze świadka zeznaje przed prokuraturą w Katowicach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl