Szpitale nie dla pacjentów

Polityka zdrowotna rządu Donalda Tuska przyczyniła się do tego, że szpitale przestały służyć pacjentom – stwierdził poseł Czesław Hoc.

Dziś sejmowa komisja zdrowia zajmie się sprawą wstrzymania przyjęć do placówek medycznych, ze szczególnym uwzględnienie instytutów, klinik
i szpitali pediatrycznych w listopadzie i grudniu br.  Poseł Czesław Hoc, członek sejmowej komisji zdrowia, alarmuje, że sytuacja jest bardzo poważna. Jak zauważa poseł – Ministerstwo zdrowia, nie potrafi rozwiązywać problemów służby zdrowia.

Doszło do absurdalnej sytuacji, kiedy chce się mówić pacjentom kiedy mają chorować, a kiedy nie mogą liczyć na przyjęcie w szpitalu. Pacjenci płacą składki, ale nie mogą być pewni, że uzyskają pomoc leczniczą – mówi poseł Czesław Hoc.

To rezultat obłędnej strategii, czy też antystrategii politycznej Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Sądzą, że niewidzialna ręka wolnego rynku wszystko naprawi i uporządkuje i że pieniądz ma być najważniejszy jest ułudą. Jest to bolesna porażka PO. Bardzo istotne jest to, że to pacjent traci. Czuje się zagubiony w systemie, o ile jeszcze ten system istnieje. Pacjent niejednokrotnie może czuć się intruzem w szpitalu, chociaż już Platforma Obywatelska nie chce aby to był szpital – powiedział poseł Czesław Hoc.

Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest poważnie zagrożone. Opozycja domaga się zdecydowanych działań od Ministra zdrowia i jego resortu, w tym celu złoży dezyderat.

Opozycja przedstawi we wniosku formalnym przyjęcie dezyderatu, który zmuszałby rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u do zdecydowanych działań i przeciwdziałaniu bardzo niekorzystnym i bolesnym zjawiskom, że człowiek musi sobie zaplanować aby w grudniu nie chorować. To jest nowa kategoria polityczna, nowa kategoria upokarzania nas Polaków. Tym bardziej, że my ten majątek wypracowaliśmy i płacimy składki zdrowotne – dodał poseł  Czesław Hoc.

 

Wypowiedź posła Czesława Hoca:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj