Szkoły katolickie najlepsze w Polsce

Szkoły katolickie są w czołówce najlepszych gimnazjów w Polsce. Stanowią jedną czwartą spośród stu najlepszych – wynika z analiz „Dziennika Gazety Prawnej”.

DGP swój ranking oparła na danych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Pod uwagę wzięto wyniki uzyskiwane przez uczniów m.in. z języka polskiego  oraz matematyki. Lepsze rezultaty z przedmiotów humanistycznych dominują w dużych miastach, natomiast z matematyki w mniejszych miejscowościach.

Z analiz gazety wynika, że w czołówce wciąż utrzymują się szkoły z dużych miast m.in. Warszawy, ale także z mniejszych jak Sosnowca czy Rybnika.

Poseł Marzena Wróbel powiedziała, że wiodące miejsce szkół katolickich w rankingu nie dziwi, bo słyną one z wysokiej jakości kształcenia.

– Przede wszystkim zwracam uwagę na to, że tam wychowanie i nauczanie stanowi absolutną jedność. Ten sam przekaz funkcjonuje właściwie na wszystkich poziomach nauczania i w odniesieniu do wszystkich przedmiotów. To jest niezwykle istotne. Myślę, że to, co należy także podkreślić to fakt, że te szkoły uczą dyscypliny, myślenia, uczciwości, argumentowania, czego dzisiaj bardzo brakuje. Te szkoły właśnie poprzez uczenie uczciwej argumentacji de facto kształcą elitę naszego społeczeństwa, elitę naszej inteligencji – stwierdziła poseł Marzena Wróbel.   

Jutro ponad 350 tys. uczniów będzie pisać nowy egzamin szóstoklasisty. Na tegorocznym egzaminie będzie  język obcy, a nie będzie przyrody i historii.

RIRM

drukuj