fot. pixabay.com

Sześć osób zginęło w wyniku ataku islamistów na węgierską firmę naftową w Pakistanie

Sześć osób – czterech policjantów i dwóch pracowników ochrony – zginęło we wtorek w ataku islamskich bojowników na węgierską firmę naftową MOL Pakistan. Firma wydobywa ropę w dystrykcie Hangu, w pobliżu granicy z Afganistanem – poinformowała agencja AFP, powołując się na oświadczenie lokalnej policji.

Policja twierdzi, że grupa około 50 atakujących, uzbrojonych m.in. w moździerze, zaatakowała dwa szyby naftowe. W trwającej godzinę walce zginęli policjanci i ochroniarze, atakujący zbiegli na terytoria plemienne Północnego Waziristanu – poinformował szef lokalnej policji, Asif Bahad.

Jego zdaniem atak zorganizowała pakistańska talibańska organizacja Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP), najbardziej aktywna zbrojna grupa w regionie, aczkolwiek nie ma na to jednoznacznych dowodów, a żadna grupa nie przyznała się dotąd do ataku.

TTP domaga się surowego przestrzegania rygorów religijnych. To ona miała stać za porwaniem i zabójstwem polskiego inżyniera Piotra Stańczaka w 2009 roku, grupę obwinia się także o samobójczy zamach na meczet w styczniu br.

Ani ambasada Węgierska, ani MOL nie skomentowały zamachu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl