fot. https://twitter.com/PremierRP

Szef rządu o Nord Stream 2: Nasi sojusznicy w bardzo egoistyczny sposób podeszli do budowy gazociągu

Premier Mateusz Morawiecki wyraził dezaprobatę dla amerykańsko-niemieckiego porozumienia ws. Nord Stream 2. Jego zdaniem nasi sojusznicy egoistycznie podeszli do budowy tego gazociągu. Zmiana stanowiska USA w tej sprawie zdumiała wiele krajów – podkreślił szef rządu.

O stanowisko dotyczące porozumienia podpisanego przez administrację amerykańską i niemiecką w sprawie Nord Stream 2 premier został zapytany na konferencji prasowej w Białymstoku.

W odpowiedzi Mateusz Morawiecki zaznaczył, że polski rząd starał się przekonać naszych amerykańskich i europejskich sojuszników, że jest to projekt, który pomaga zbroić się Rosji. Premier wyraził dezaprobatę dla działań Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

– Zmiana o 180 stopni u naszego amerykańskiego partnera, która jest związana ze zmianą administracji, zdumiała wiele krajów. Prawdopodobnie budowa gazociągu dojdzie do skutku. Polacy są bezpieczni poprzez nasze działania zapobiegawcze. Natomiast w układzie geopolitycznym staramy się zabiegać o interesy sąsiadów w duchu równowagi, która jest tu potrzebna. Wyrażam słowa dezaprobaty, dlatego że nasi partnerzy w bardzo egoistyczny sposób podeszli do gazociągu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Władze USA i Niemiec ogłosiły w środę porozumienie w sprawie Nord Stream 2. W ramach umowy Waszyngton wstrzyma nakładanie sankcji na gazociąg, a Berlin zainwestuje w ukraińskie projekty i zobowiąże się do sankcji w razie wrogich działań Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl