fot. pixabay.com

Szef rządu: Nie zamierzamy nakładać żadnych nowych podatków

Nie ma planów podnoszenia podatków i nie zamierzamy nakładać żadnych nowych podatków – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki odnosząc się do informacji, że jednym z warunków wypłaty pieniędzy z Brukseli w ramach Krajowego Planu Odbudowy miałby być podatek nałożony na posiadaczy samochodów spalinowych.

Mateusz Morawiecki był pytany w poniedziałek w TVP Info o pomysł zakazu przez Unię Europejską sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku oraz informacje, że jednym z warunków wypłaty pieniędzy z Brukseli w ramach KPO ma być dodatkowy podatek nałożony na posiadaczy samochodów spalinowych.

„Proszę się nie dać nabierać na tę propagandę naszych oponentów, a także tych z naszego obozu, którzy nie rozumieją natury obecnego kryzysu, który wokół nas się niestety rozwija. Kryzys globalny, o czym wszyscy wiedzą, puka już do bram Europy. Chiny, z ich wzrostem gospodarczym, będą na pewno miały jeden z najniższych wzrostów PKB od ponad 30 lat, podobnie Stany Zjednoczone, być może nawet będą w recesji” – powiedział premier RP.

Zauważył, że „aby stabilizować polskie obligacje, polską złotówkę, sytuację gospodarczą, aby dalej móc się cieszyć jednym z najniższych poziomów bezrobocia w Unii Europejskiej – 2, 7 proc. (…) – potrzebne są nam normalne relacje”.

„Silna Polska to znaczy silna gospodarka, to znaczy silne sojusze. Właśnie miarą suwerenności są silne sojusze, silna gospodarka, silna armia, a nie silne tupanie nogą w podłogę” – stwierdził.

Zapewnił, że „nie ma żadnych planów podnoszenia podatków”.

„Będziemy promować, jak i dzisiaj, że jak jest samochód o pojemności skokowej silnika większej niż dwa litry, to tam akcyza jest dużo wyższa (…) i tak pozostanie. Nie było tutaj zmiany od ładnych kilku lat” – powiedział.

„Żadnych nowych podatków nie zamierzamy nakładać” – podkreślił premier.

8 czerwca 2022 roku Parlament Europejski opowiedział się za zmianą norm emisji CO2 i wprowadzeniem zerowej emisji dla nowych samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych w 2035 roku. To część pakietu Gotowi na 55 (Fit for 55 in 2030). Temat ten pojawił się też w związku z dyskusją o Krajowym Planie Odbudowy dotyczącym Polski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl