Szef Pentagonu krytycznie o zaangażowaniu części koalicji przeciw IS

Minister obrony USA Ash Carter powiedział, że część państw należących do koalicji zwalczającej Państwo Islamskie „nie robi wystarczająco wiele lub nie robi nic” w ramach tego sojuszu. Szef Pentagonu wziął udział Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.  Podkreślił, że wysiłki w walce z dżihadystami powinna zwiększyć m.in. Turcja.

Ankara pozwala USA korzystać ze swej bazy do wykonywania nalotów na cele IS w Iraku i Syrii, ale zdaniem Cartera Turcja powinna zadbać o lepsze zabezpieczenie swej długiej i nieszczelnej granicy z Syrią.

Carter w ostatnich dniach udał się do Europy, by wezwać europejskich członków koalicji do zwiększenia wysiłków w walce z IS. W lutym ma się spotkać z przedstawicielami pozostałych 26 państw, by wystosować do nich ten sam apel.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl