RCB: od listopada zmarły 83 osoby w wyniku wychłodzenia

Od początku listopada z powodu wychłodzenia organizmu zmarły już 83 osoby – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najbliższe dwa dni będą wyjątkowo mroźne – w rejonach podgórskich temperatura może spaść nawet do -20 st. Celsjusza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby w tym czasie nie być obojętnym wobec osób, które są np. bezdomne – mówi Anna Adamkiewicz z RCB.

Dlatego myślę, że nigdy dość przypominania o tym, żebyśmy byli uważni, abyśmy zadbali o swoje bezpieczeństwo, ubierali się odpowiednio do pogody, ale też żebyśmy zwrócili uwagę na osoby wokół nas. Na osoby starsze, chore, które być może mieszkają w nieogrzewanych pomieszczeniach, ale także na osoby, które widzimy np. na ulicy, albo wiemy, że śpią w ogródkach działkowych. Warto zawiadomić o takich osobach Straż Miejską, Policję. Te służby na pewno pomogą, a nawet mogą uratować komuś życie. Warto też wspomnieć o jeszcze jednym takim zimowym zagrożeniu. Chodzi tutaj o zatrucie tlenkiem węgla. Warto pamiętać o tym, że jeżeli mamy w domu piecyki, to należy pamiętać o tym, żeby dbać o ich stan techniczny i żeby pomieszczenia, w których taki piecyk się znajduje, były dobrze wietrzone – wskazuje Anna Adamkiewicz.

W okresie zimy należy także pamiętać o usunięciu z dachu sopli lodu oraz odśnieżeniu chodnika prowadzącego do domu.

Natomiast kierowcy musza zachować szczególną ostrożność, ponieważ marznące opady deszczu mogą powodować gołoledź.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl