fot. PAP/Grzegorz Momot

Małopolskie: zima nie odpuszcza; w Zakopanem znowu biało

W nocy z wtorku na środę w Zakopanem spadło kilka centymetrów śniegu. Na drogi znowu wyjechały pługi, a mieszkańcy złapali za łopaty. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Na Kasprowym Wierchu, gdzie leży 182 cm śniegu, panują bardzo dobre warunki narciarskie. Czynne są trasy w Kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Według synoptyków to chwilowy nawrót zimy. Już w czwartek ma przyjść ocieplenie, które przyniesie wiatr halny.

Pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że wyzwolenie lawiny jest możliwe na ekstremalnie stromych stokach. Mogą pojawiać się samoczynne małe lawiny lub zsuwy śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl