Jemen: Koniec operacji przeciwko Daesh

Jemeńskie siły bezpieczeństwa zakończyły operację przeciwko bojownikom z tzw. Państwa Islamskiego. Dżihadyści przeprowadzili wcześniej zamach w Adenie na południu Jemenu. W ataku śmierć poniosło 23 jemeńskich policjantów.

Policja trzykrotnie próbowała odbić z rąk tzw. Państwa Islamskiego kwaterę główną sił bezpieczeństwa w Adenie. Za każdym razem kolejny dżihadysta przebywający w budynku wysadzał się w powietrze. Utrudniało to całą operację. W trwającej w Jemenie od 2015 r. wojnie domowej zginęło ponad 10 tys. osób.  Tamtejsze siły rządowe wspiera Arabia Saudyjska, a rebeliantów wspiera szyicki Iran.

Koalicja ma wiele dowodów na to, że Iran dostarcza broń grupie zbrojnej Houthis, która ma na celu wywołanie zakłóceń, przedłużenie wojny domowej w Jemenie i cierpienie narodu jemeńskiego – mówi płk Turki al-Maliki, rzecznik kierowanej przez Arabię Saudyjską koalicję

Wojska koalicyjne pod dowództwem Arabii Saudyjskiej od soboty prowadzą naloty na cele rebeliantów w stolicy Jemenu Sanie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl