Trwają naloty na pozycje Państwa Islamskiego

Stany Zjednoczone kontynuują naloty na Państwo Islamskie w Syrii. W ostatnich dniach ataki te koncentrują się wokół mającego strategiczne znaczenie syryjskiego miasta Kobane.

Zamieszkane przez Kurdów miasto, położone przy granicy tureckiej, od 16 września jest atakowane przez dżihadystów. Islamiści za wszelką cenę starają się przejąć kontrolę w rejonie Kobane w Syrii, który resztkami sił broniony jest przez tamtejszych Kurdów.

Ostatnie działania koalicji spowodowały znaczne straty w szeregach dżihadystów, dzięki czemu ich ekspansja w tym rejonie Syrii straciła na sile. Koalicja zniszczyła m.in. część rafinerii, w której bojownicy zaopatrywali się w ropę. Według informacji Pentagonu, samoloty koalicjantów, które brały udział w bombardowaniu, bezpiecznie wróciły do swoich baz.

– Bojownicy nadal napływają do Kobane, co oznacza, że ​​mamy więcej celów w okolicach tego miasta. Trudno podać dokładną liczbę, ale wierzymy, że kolejne akcje przeciwko Państwu Islamskiemu będą skuteczne – powiedział John Kirby z Departamentu Obrony USA. 

Tymczasem Waszyngton porozumiał się z Moskwą w sprawie współpracy, która ma doprowadzić do unicestwienia bojowników Państwa Islamskiego. Do porozumienia doszło pomimo różnic w ocenie sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Uznajemy potrzebę zniszczenia Państwa Islamskiego, taki cel ma doprowadzić do wyeliminowania przemocy i ucisku, którym kieruje się Państwo Islamskie – zaznaczył John Kerry.
– W całym szeregu omawianych zagadnień możemy lepiej współpracować ze sobą, w celu zwiększenia skuteczności rozwiązywania problemów na forum międzynarodowym. To szczególnie dotyczy walki z terroryzmem, który stał się głównym zagrożeniem dla całego Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – przekonywał Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.

Stany Zjednoczone przewodzą międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu, które opanowało znaczne tereny w Syrii i w Iraku. Do koalicji przyłączyły się m.in. Wielka Brytania, Francja i Holandia.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl