fot. TVP Info

Szef MSZ weźmie w czwartek udział w Brussels Forum

Szef MSZ Jacek Czaputowicz weźmie w czwartek udział – jako jeden z głównych panelistów – w organizowanym przez German Marshall Fund, forum poświęconym stosunkom międzynarodowym, Brussels Forum – poinformowało PAP biuro rzecznika prasowego MSZ.

Jak podkreślono w komunikacie, Brussels Forum jest jedną z „najważniejszych dorocznych konferencji na temat stosunków międzynarodowych, gromadzącą wielu wpływowych uczestników z całego świata”. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbywa się pod hasłem „A World Disrupted”.

Jacek Czaputowicz będzie uczestniczył w głównej sesji Forum zatytułowanej

„Nowa era geopolitycznej konkurencji obok m.in. wysokiej przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Federiki Mogherini oraz ministra spraw zagranicznych Słowacji Miroslava Lajczaka. Panel będzie dotyczył aktualnych zmian w globalnym układzie sił oraz wyzwań wynikających z tego faktu dla światowych decydentów” – napisano w komunikacie.

Podczas pobytu w Brukseli, minister Czaputowicz spotka się również z Gabrielem Beszłejem, zastępcą sekretarza generalnego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl