Warszawa: Szefowie MSZ Polski i Węgier o UE, V4 i Ukrainie

Zagadnienia europejskie, prezydencja Węgier w V4 i konflikt ukraiński znajdą się wśród tematów dzisiejszych rozmów szefa Ministerstwa Spaw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie – poinformował PAP resort dyplomacji.

Jak zapowiedział dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak, na spotkaniu w Warszawie szefowie dyplomacji Polski i Węgier poruszą tematy z obszaru stosunków bilateralnych, w tym współpracy gospodarczej, priorytetów węgierskiej prezydencji w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a także najważniejsze zagadnienia z agendy europejskiej.

„Rozmowy dotyczyć będą ponadto polityki bezpieczeństwa, w tym agresji Rosji na Ukrainę” – dodał Jakub Wawrzyniak.

Jak podkreślił, spotkanie ministrów „wpisuje się w bardzo intensywną agendę przyjacielskich relacji polsko-węgierskich”.

MSZ podało, że po zakończeniu rozmów ministrowie wspólnie otworzą wystawę fotograficzną w Muzeum Narodowym zatytułowaną „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”, organizowaną w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl