fot. twitter.com/MSZ_RP

Szef MSZ weźmie udział w 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz w weekend weźmie udział w 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Tematem przewodnim spotkania będzie rola Zachodu we współczesnych stosunkach międzynarodowych w obliczu rywalizacji mocarstw i nierozwiązanych konfliktów regionalnych – poinformowało biuro prasowe MSZ.

Jak podano w informacji MSZ, dyskusja podczas tegorocznej konferencji będzie koncentrować się „na wyzwaniach dla projektu europejskiego, rozwoju współpracy obronnej i liberalnego porządku międzynarodowego”. Poruszone zostaną również kwestie bezpieczeństwa regionalnego – konfliktu w Libii, a także sytuacji bezpieczeństwa w regionie Zatoki Perskiej i Azji Wschodniej. Ważnymi tematami mają być także „współczesne wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego w wymiarze ekologicznym, ekonomicznym i technologicznym”.

W trakcie konferencji w Monachium minister Jacek Czaputowicz będzie uczestniczył w dyskusji panelowej na temat Unii Europejskiej i projektu europejskiego. Szef polskiej dyplomacji odbędzie również szereg spotkań dwustronnych.

W przeddzień wizyty w Niemczech szef MSZ złoży wizytę w Liechtensteinie, gdzie spotka się z następcą tronu księciem Alojzym, ministrem spraw zagranicznych tego państwa Katrin Eggenberger oraz konsulem honorowym RP w Liechtensteinie Stefanem Wolfem.

PAP

drukuj