fot. Monika Bilska

Dzień otwarty w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się dziś dzień otwarty. Młodzież zainteresowana studiami będzie miała okazję zobaczyć uczelnię od środka.

Jednocześnie w WSKSiM rozpoczęły się warsztaty zimowe pod hasłem: „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Zajęcia są skierowane do młodzieży szkół średnich.

Osoby, które nie biorą udziału w warsztatach, a chcą dowiedzieć się o tym, jaką ofertę edukacyjną ma uczelnia, mogą przyjść w ramach dni otwartych.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, powiedziała, że na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji.

– Można się spotkać ze studentami; zobaczyć, jak wyglądają zajęcia; poznać wykładowców. Można także zrobić sobie pamiątkowego GIF-a – oferujemy taką fotobudkę – a to jest dość ciekawe doświadczenie dla młodych ludzi. Informatycy przygotowali też okulary oculus, czyli przeniesienie się do świata wirtualnego. To się cieszy dużym zainteresowaniem, kiedy wyjeżdżamy na te warsztaty w Polsce i młodzi ludzie zawsze próbują, jak to wygląda. Będzie możliwość zobaczenia od środka wozu transmisyjnego TV Trwam – wskazała dr Dorota Żuchowska.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej powstała w 2001 r. Uczelnia kształci na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Oferuje także szeroką ofertę studiów podyplomowych. Wśród nich są także prestiżowe studia z zarządzania MBA.

RIRM

drukuj