fot. PAP/Tomasz Gzell

Polska wysyła pomoc do krajów Bałkanów Zachodnich

Kolejny transport z pomocą dla krajów dotkniętych epidemią koronawirusa wyruszył dziś z Polski. Trafi on do sześciu krajów Bałkanów Zachodnich.

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podczas odprawy transportu z pomocą wysłanego do państw regionu Bałkanów Zachodnich podkreślił, że Polska „okazuje solidarność międzynarodową na wiele różnych sposobów i od wielu tygodni”.

– Nasze transporty wysyłane są do Włoch, do Hiszpanii. Nasze misje lekarskie trafiają do Słowenii, do Włoch, Stanów Zjednoczonych. Wsparcie na całym świecie w ramach akcji „Polonia4Neighbours” – pomaganie oddolnymi inicjatywami swoim sąsiadom. To wszystko znaki tej solidarności. Dzisiaj symbolicznie odprawiamy transport  jadący do sześciu krajów regionu Bałkanów Zachodnich – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl