fot. PAP/Tomasz Gzell

Szef MON: Wojsko Polskie należy do najlepszych

Czerpiąc z dziedzictwa i tradycji uczelni wojskowych zachowajcie dumę i pewność, że Wojsko Polskie należy do najlepszych – mówił w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak do wykładowców i słuchaczy Akademii Sztuki Wojennej.

Minister obrony narodowej wziął udział w uroczystości wręczenia sztandaru mieszczącej się w stołecznym Rembertowie Akademii Sztuki Wojennej.

Szef MON podkreślił, że Akademia Sztuki Wojennej dziedziczy tradycje zarówno Szkoły Rycerskiej, jak i odrodzonej sto lat temu Wyższej Szkoły Wojennej.

„Dziś Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią, która zajmuje się przede wszystkim doskonaleniem umiejętności wojskowych dowódców Wojska Polskiego, ale także kształtowaniem postaw w duchu patriotyzmu i gotowości do poświęcenia” – podkreślił minister obrony narodowej.

Jak mówił, przed chwilą nadany sztandar jest symbolem najważniejszych wartości dla żołnierza polskiego, a więc jest symbolem wierności, honoru i męstwa.

„Życzę wszystkim pracownikom naukowowo-dydaktycznym Akademii satysfakcji ze swej działalności (…) a słuchaczom Akademii życzę podnoszenia umiejętności dowódczych, ugruntowania wiedzy, która dotyczy wyzwań, przed którymi stoi nasza ojczyzna i Wojsko Polskie” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„Życzę, abyście czerpiąc z dziedzictwa i tradycji uczelni wojskowych, zachowali dumę i pewność, że Wojsko Polskie należy do najlepszych” – dodał minister.

PAP/RIRM

drukuj