fot. youtube.com

Dwaj Algierczycy i Syryjczyk ukryci pod podwoziem autokaru dotarli do Polski

Dwaj Algierczycy i Syryjczyk nielegalnie dostali się do Polski ukryci pod podwoziem autokaru. Mogli spędzić tam nawet dobę. Zostali zatrzymani przez policjantów z Krzeszowic – poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji mł. inspektor Sebastian Gleń.

W niedzielę policjanci zostali wezwani do jednej z firm transportowych w Krzeszowicach, gdzie zauważono jak trzech młodych mężczyzn wychodzi spod autokaru wycieczkowego, który wrócił właśnie z Sarajewa.

„Po sprawdzeniu terenu szybko odnaleziono uciekinierów. Okazali się nimi dwaj Algierczycy w wieku 17 i 22 lat oraz jeden 17-letni Syryjczyk” – poinformował Gleń.

Mężczyznami zajęli się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krakowie-Balicach.

„Wciąż trwają czynności związane z ustaleniem ich wieku, tożsamości i obywatelstwa, ponieważ zatrzymani nie mieli przy sobie dokumentów” – powiedziała PAP rzecznik prasowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dorota Kądziołka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl